FARAGO I KLEMETZ: KOBIECOŚĆ W CHANEL

Piękne kobiety w obłędnych ubraniach. Sama taka zapowiedź już brzmi zachęcająco. Gdy dodamy do tego wyszukane plenery, uwodzicielskie stylizacje, tradycję wielkiego domu mody i niezwykłe osobowości duetu fotografów PETERA FARAGO i INGELI KLEMETZ  – otrzymamy wysmakowane fotografie, które trafiają do albumów w limitowanej edycji. Wszystko w ramach specjalnego projektu dla domu mody Chanel.

Wiele czytałam o tym projekcie, nigdzie jednak nie wspominacie o tym, jak się rozpoczęła wasza współpraca z Chanel.

Wszystkie największe domy mody mają fantastyczne archiwa. Pomyślałem, że świetnie byłoby pokazać zawartość tych archiwów w nowoczesny sposób, stworzyć z nich nowe historie o modzie, współcześnie je opowiedzieć. To było marzenie, które pojawiło się w mojej głowie. Jakiś czas później spotkaliśmy się z pracującą dla Chanel znajomą Andreą i przedstawiliśmy jej ten projekt.

Od razu podpisaliście kontrakt na serię książek? Właśnie ukazuje się drugi album sygnowany waszymi nazwiskami.

Peter: Nie, razem z Chanel zrobiliśmy najpierw sesję zdjęciową dla duńskiego magazynu w Nowym Jorku. Jest on dostępny niemal na całym świecie. Na jego okładkach pojawia się sporo gwiazd.  Można powiedzieć zatem, że jedna rzecz doprowadziła do drugiej. Po sześciu miesiącach dostaliśmy zielone światło na  nasz projekt i zaczęliśmy robić zdjęcia do książki „Northern Women in Chanel” – 45 indywidualnych historii o modzie z modelkami z krajów nordyckich i bałtyckich w roli głównej. Tak się zaczęło. 

Zawsze pozowały wam profesjonalne modelki? 

Peter: Tak. 

* cały wywiad z Peterem Farago i Ingelą Klemetz można przeczytać w MONITOR MAGAZINE nr 15

** album z limitowanej edycji dostępnej w ilości 700 sztuk „Women in Chanel” dostępny jest w warszawskim butiku SHE/S A RIOT

MONITOR MAGAZINE – KUP TERAZ

WOMEN IN CHANEL – KUP TERAZ

Udostępnij