AUDI Q2

Od kilku lat zauważamy progresywną sprzedaż w segmencie SUV, marki prześcigają się w tworzeniu pojazdów na każdą kieszeń i coraz lepiej wsłuchują się w potrzeby klientów. 

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie zaskoczyło nas Audi, prezentując nowego członka rodziny Q. Stylistyka mocno geometryczna z charakterystycznym ośmiokątnym grillem, wyraźnymi krawędziami bocznymi i dynamicznymi załamaniami. Im dłużej obserwuję sylwetkę, tym bardziej przemawia do mnie koncepcja, która czerpie designerskie smaczki z rasowych terenówek, nie zapominając o sportowych akcentach. Technicznie Q2 przejmuje system z klasy Premium – asystenta jazdy w korkach, asystenta zmiany pasa ruchu, asystenta utrzymania toru jazdy, rozpoznawanie znaków drogowych, asystenta parkowania i asystenta ruchu poprzecznego. Jest więc naprawdę bezpiecznie, a do tego jeszcze multimedialna uczta: łatwo i wygodnie można nawiązać połączenie ze smartfonem czy tabletem oraz uzyskać dostęp do hot spotu.

Centrum sterowania mieści się na monitorze MMI umieszczonym wysoko na tablicy rozdzielczej. Do wyboru paleta silników o przedziale mocy 116-190 KM. Dla osób ceniących aktywny wypoczynek wygospodarowano spory bagażnik 405 do 1050 l pojemności z automatycznie otwieraną i zamykaną pokrywą. Na rynku europejskim Audi Q2 pojawi się jesienią 2016 roku.

 

*więcej motoryzacyjnych nowinek Dawida Rostianiego znajdziecie w numerze 15 MONITOR MAGAZINE 

MONITOR MAGAZINE – KUP TERAZ

Udostępnij