TOMMY HILFIGER: BIZNES, WYŚCIG I ROCK’N’ROLL

Mówisz: amerykański styl. Myślisz: Tommy Hilfiger. Z projektantem spotykamy się w jego londyńskim showroomie, w samym centrum modnej dzielnicy Chelsea, w dzień inauguracji wyjątkowej, bo pierwszej tak kompletnej, światowej wystawy The Rolling Stones – „Exhibitionism”, którą do 4 września można oglądać w Saatchi Gallery. Hilfiger jest jej sponsorem, a MONITOR MAGAZINE – jedynemu tytułowi prasowemu z Polski – opowiada o zaprojektowanej na tę okazję kolekcji, o pomyłkowych roszadach w świecie mody i o życiu w rytmie rock’n’rolla.

 

Jesteśmy w Londynie z okazji otwarcia wystawy „Exhibitionism” będącej swoistą retrospektywą i hołdem dla kariery oraz życia legendarnych Rolling Stonesów, z którymi zresztą od lat się przyjaźnisz. Twoja marka nie tylko jest sponsorem tego wydarzenia, ale zaprojektowałeś specjalną kolekcję Hilfiger Denim, w której wykorzystujesz najważniejsze symbole związane z zespołem, m.in. słynny język stworzony przez Johna Pasche’a. Jakie znaczenie mają symbole dla człowieka, którego marka ma jedno z najbardziej rozpoznawalnych logotypów na świecie?

Logo może mieć potężne znaczenie. Jeśli przyjrzysz się topowym światowym markom, czy będzie to Mercedes, czy Chanel, czy Gucci, to zauważysz, że wszystkie one opierają się na symbolach – literach, przedmiotach. Zwróć uwagę na trzy paski Adidasa – ten symbol komunikuje. Żyjemy w świecie, w którym symbole, jak jabłko czy podwójne C, przemawiają do ludzi – a mogą mówić wiele: „jestem super”, „jestem bogaty”, „jestem mądry”, „jestem zabawny”. Mieszkamy w globalnej wiosce, symbolem możemy komunikować się więc na całym świecie, wychodzimy poza Stany czy Europę.  Dziś w każdym miejscu, nawet w najmniejszej wiosce w Chinach czy Brazylii, ludzie znają jabłko, flagę Hilfigera – mam nadzieję – czy język Stonesów. Symbol to język.

Masz ulubione logo The Rolling Stones spośród tych, które wykorzystałeś w limitowanej kolekcji zaprojektowanej z okazji „Exhibitionism”?

Właśnie język.

Tak myślałam. 

Nie mogłoby być inaczej.

* cały wywiad, którego Tommy Hilfiger udzielił MONITOR MAGAZINE na wyłączność, do przeczytania w numerze 15 MONITOR MAGAZINE

MONITOR MAGAZINE – KUP TERAZ

mat. promo. tommyhilfiger.com

mat. promo. tommyhilfiger.com

 

mat. promo. tommyhilfiger.com

mat. promo. tommyhilfiger.com

mat. promo. tommyhilfiger.com

mat. promo. tommyhilfiger.com

Udostępnij