ZESZYTY LITERACKIE W WERSJI BRIT

XXI wiek. Przypomnijmy sobie, proszę, jak wielką przyjemność daje czytanie. Przypomnijmy sobie tym bardziej w Polsce, gdzie czytających jest tylko 37% w skali kraju. O tym, jak ważne miejsce powinna mieć w życiu człowieka literatura przypomina „The Happy Reader” – magazyn brytyjskiego wydawnictwa Penguin i „Fantastic Man”.

Papier z offsetu, szary, szorstki, na nim matowy druk, format zeszytu, żadnych reklam, patronatów, za to fantastyczne zdjęcia i kolumny tekstu, które natychmiast chce się pochłonąć. Chodziło o to, że offline jest dziś luksusem. Tak uważa Seb Emina, redaktor naczelny „The Happy Reader” – magazynu, który daje szansę na mierzenie się z literaturą klasyczną drukowaną na jego łamach.

Kwartalnik dzieli się na dwie części. Pierwszą połowę z 64 stałych stron wypełnia wywiad z fanatykiem książek (do tej pory byli to m.in. Dan Stevens, Kim Gordon, Grimes, Alan Cumming). Druga część, z wewnętrzną okładką staje się polem zderzenia czytelnika z propozycjami brytyjskiego wydawnictwa Penguin, z serii Penguin Classics. I nie można zapomnieć o tym ostrym jak brzytwa, fantastycznym brytyjskim humorze zajmującym pełen rozkład zaraz na początku „The Happy Reader”.

W najnowszym, szóstym już numerze, gwiazdą jest Ethan Hawke, który opowiada o motywacjach i inspiracjach literackich. Poza tym? Gada jak najęty o muzyce, rodzinie, Brooklynie. Po kilkudziesięciu stronach intensywnej rozmowy czas na wyciszenie i powieść noblistki Selmy Lagerlöf z naturą, szwedzkim stylem życia i jedzeniem w tle.

Faktycznie. Czytelnik po lekturze „The Happy Reader” jest bardzo zadowolony.

„The Happy Reader” dostępny jest w warszawskim butiku SHE/S A RIOT

THE HAPPY READER – KUP TERAZ

mat. promo. The Happy Reader

mat. promo. The Happy Reader

Udostępnij