Taki zestaw postawi na nogi każdego. Doskonała kolekcja duńskiej marki Stelton i włoskiego studia Something Design to kawowy majstersztyk.

 

Kawa z filiżanki smakuje wyjątkowo. Znam takich, którzy lubią pić wyłącznie z kubków papierowych. Znam też takich, którzy robią kawę w szklance. Jednak filiżanka pozostanie filiżanką, a przecież naczynie, z którego pijemy ma ogromne znaczenie i wpływa na smak.

Zestaw „Collar” zaprojektowany przez Something Studio dla duńskiej marki Stelton to klasa – matowa czerń, złoto i drewno dębowe. Szachetne, smukłe linie, obłe kształty, to zabawa latami 50. w skandynawskim designie i ich unowocześnionej wersji. Rytuał parzenia potrzebuje czasu – nie ma sensu się spieszyć, bo kawa tego nie lubi. Przy projekcie również ten element wzięto pod uwagę. Rytuał ma stać się znów przyjemnością, bez pośpiechu – to pięć minut dla nas. Projektanci Something, Daniel Debiasi i Federico Sandri, nie ukrywali, że sami są wielbicielami kawy, a „Collar” jest wyprodukowany dla takich osób, jak oni. Praktycznych, żyjących szybko, ale w ładnym otoczeniu.

„Collar” trafi do sprzedaży we wrześniu.

mat. promo.

mat. promo.

Udostępnij