CZTERY KOLORY: BOISKO

O tym projekcie nie da się zapomnieć. Więcej – warto o nim ciągle przypominać w nadziei, że powstanie więcej takich miejsc, nie tylko w Paryżu.

Kiedy modę połączy się z wzornictwem przemysłowym, zazwyczaj wychodzi z tego ekscytujący projekt. Tym bardziej, jeśli w celach jego realizacji zawarta jest demokratyczność i wyjście na ulicę. Ill-Studio i marka Pigalle zdecydowały się na współpracę, z której narodziło się kolorowe boisko, które daje tym bardziej spektakularny efekt, bo jest „wciśnięte” pomiędzy ceglane kamienice biznesowego centrum Paryża – 9 dzielnicy, przy Rue Duperré. Boisko jest zabudowane, wygodne – korzystając z niego nie trzeba bać się o wybicie piłki na ulicę.

Uwagę przykuwają kolory – indygo, biel, czerwień i żółć. Po raz pierwszy boisko odnowiono w 2009 roku, za co odpowiedzialni byli Stephane Ashpool, założyciel Pigalle, oraz sportowy brand Nike. Ashpool łączy z miejscem dużo ciepłych wspomnień, to tu grywał ze swoimi dziećmi w piłkę.

fot. Sebastien Michelini / mat. promo.

fot. Sebastien Michelini / mat. promo.

W 2014 roku, Pigalle i Ill-Studio postanowili zaprojektować boisko pod specjalne wydarzenie, jakim była premiera i prezentacja nowej linii Pigalle – Basketball na wiosnę i lato 2015 roku. Poza tym sklep Pigalle jest usytuowany po przeciwnej stronie ulicy.

Inspiracja? Konstruktywista Kazimierz Malewicz, który „kolor wyzwalał od kształtu” i „wyodrębniał czysty plan malarski”. A konkretnie jeden jego obraz: „Sportowiec”.

fot. Sebastien Michelini / mat. promo.

fot. Sebastien Michelini / mat. promo.

Beton pokryto materiałem EPDM, który jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego często stosuje się go w uszczelnieniu drzwi, elementach amortyzujących i budownictwie, ale także na placach zabaw, m.in. w Hiszpanii czy Francji. EPDM wymalowano żywymi kolorami, podobnie jak kilka metrów ścian kamienic.

Ill-Studio współpracowało do tej pory m.in. z Louis Vuitton, Chanel, Nike i Adidas. Ashpool przed założeniem własnej marki produkował pokazy mody, w tym dla Ricka Owensa.

fot. Sebastien Michelini / mat. promo.

fot. Sebastien Michelini / mat. promo.

Udostępnij