MONITOR MAGAZINE: POLECAMY #2

Cotygodniowy cykl wyborów MONITOR MAGAZINE. Wszystko to, co w tej chwili nas zajmuje, co nas pociąga, czym chcielibyśmy się podzielić. To, co czytamy, czego słuchamy, czego pragniemy. W tym tygodniu polecamy…

 

„Mary McGrory. Pierwsza królowa dziennikarstwa” John Norris, Wydawnictwo Kobiece

Mary McGrory była pierwszą kobietą w historii, która otrzymała nagrodę Pulitzer Prize for Commentary. Zasłużyła na nią relacją z afery Watergate. Opowieść o świetniej dziennikarce zajmującej się tematami politycznymi. Po fenomenalnej biografii Oriany Fallaci, dobrze spojrzeć na ten trudny świat z innej strony. Czytamy, że McGrory była skandalistką, która lubiła uwodzić mężczyzn – nie mogli się jej oprzeć nawet ci na najwyższych stanowiskach w państwie. Pisała komentarze dotyczące skandali politycznych, kampanii, wyborów. To lektura obowiązkowa nie tylko dla dziennikarzy!

KSIĄŻKA - KUP TERAZ

Mary_McGrory_front_72dpi

VIERGES ET TOREROS, Etat Libre d’Orange

To jeden z naszych ulubionych zapachów, choć mamy świadomość, że jest bardzo trudny. W Vierges et Toreros rzeczywiście czuć corridę, pot skupionego toreadora, zapach skóry byka, unoszący się kurz, promienie słońca i dużo słodyczy – w nutach zapachowych znajdziemy piżmo, bergamotkę, paczuli, pieprz i wspomnianą skórę. To zapach zwierzęcy z głębokimi przyprawami. Pasuje do silnych mężczyzn i tak samo silnych kobiet. Zachwyca niezmiennie od premiery, czyli od 2007 roku.

VIERGES ET TOREROS - KUP TERAZ

o

KLEPSYDRA, Hay

Duńska marka Hay słynie ze znakomitego wzornictwa. Ostatnio było o niej głośno, gdy weszła we współpracę z IKEA, a jej projektanci dokonali rebrandingu słynnej niebieskiej torby. Hay to nie tylko meble, ale również przedmioty ozdobne i codziennego użytku. Wśród nich prawdziwa perełka – klepsydra odliczająca 15 lub 30 minut dziennie tylko dla nas. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ciężko w dzisiejszym świecie znaleźć chwilę i poświęcić ją tylko na swoje potrzeby. Klepsydra Hay zdejmuje z nas stres i przejmuje inicjatywę. Dopóki piasek nie przesypie się z jednej bańki do drugiej, możemy robić to, na co tylko mamy ochotę.

KLEPSYDRA HAY - KUP TERAZ

time-hourglass-30-minutes-grey-147175

Udostępnij