PROWOKATORKA I DORADCA

Tak szczere listy skierowane do kobiet i mężczyzn nazwała Kristin Prim. Zdecydowała się na publikację listów pisanych ręcznie przez kobiety dla kobiet i przez mężczyzn dla mężczyzn. Umieszcza je na dwóch platformach – The Provocateur i The Advisor.

 

„Kochać siebie to najbardziej prowokacyjny akt kobiecego buntu” – pisze we wstępniaku na „The Provocateur” Kristin Prim. To platforma, która udostępnia wizualne archiwa ręcznie pisanych listów przez kobiety, artystki, feministki. Wszystkie skierowane są do innych kobiet. Pojawiają się z częstotliwością jednego listu tygodniowo i są wzruszającym aktem, bardzo osobistym. Kobiety, jak choćby wokalistka Shirley Manson z zespołu Garbage, piszą o sobie, o anegdotach, udzielają rad, ale czasem po prostu się żalą.

Prim jest bardzo młodą i niezwykle silną kobietą. Realizuje się w branży (prowadzi „Prim Magazine” i ukazujący się dwa razy do roku „A23”), ale przede wszystkim chce głośno mówić o babskich prawach, pragnieniach, radach. Stąd pomysł na listy: od kobiet dla kobiet. Choć jak przyznaje, długo myślała nad odpowiednią platformą. W końcu, pewnego dnia pojawił się w jej głowie cytat o „kochaniu siebie…”. I już wiedziała co robić. Doświadczyła tego, że często prowokacją jest samo bycie kobietą. Szczególnie kobietą kobiecą, doceniającą swoje dokonania, lubiącą siebie.

list autorstwa shirley manson, www.theprovocateur.eu

list autorstwa shirley manson, www.theprovocateur.eu

 

Papier przyjmuje inne treści niż komputerowy dokument. Tam możemy napisać więcej, odbijamy swój autograf, a więc siebie. Szczególnie jeśli wiadomość kierujemy do kogoś, na kim nam zależy. Robimy to coraz rzadziej, dlatego dziś otrzymane (i napisane) korespondencje są dla nas tak cenne. Wolimy przeczytać to, co zostało do nas napisane atramentem. Wówczas staje się ważniejsze.

Sama Prim mówi o wsparciu kobiet, o wykorzystywaniu każdej szansy w życiu zawodowym i prywatnym, która sprawi, że będą mogły się rozwijać i być szczęśliwe. Przede wszystkim nie żałować.

Wkrótce po „The Provocateur” stanęła kolejna platforma Prim (we współpracy z Alexem Kazemi) – tym razem skierowana do mężczyzn – „The Advisor”. Tam możemy godzinami analizować listy Richarda Kerna, Moby’ego, Brada Eltermana czy Bruce’a Babruce’a.

Nie pozostaje nic innego, jak czytać.

*The Provocateur i The Advisor dostępne są online, jak również na aplikacjach mobilnych.

list autorstwa richarda kerna, www.theadvisor.eu

list autorstwa richarda kerna, www.theadvisor.eu

Udostępnij