MODA: ROSZADY: ZESTAWIENIE

Ostatnie miesiące obfitują w zmiany na najwyższych stanowiskach w modzie. Oto one.

CALVIN KLEIN: RAF SIMONS

Kilka ostatnich dni skupiło się wokół potwierdzonej oficjalnie informacji o Rafie Simonsie mianowanym CCO (Chief Creative Officer) w Calvin Klein. Nastąpiło to po miesiącach spekulacji, dokładnie dwa dni po wygaśnięciu umowy o zakazie konkurencji, którą Simons podpisał odchodząc z poprzednio piastowanego stanowiska. Były Dyrektor Kreatywny damskich kolekcji Christian Dior Couture zastąpił Francisco Costę i Italo Zucchelliego.

Przed projektantem wielkie wyzwanie, to on określi linie rozwoju Calvin Klein Collection, Calvin Klein Platinum, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Calvin Klein Underwear i Calvin Klein Home. Będzie miał również wpływ na globalną komunikację i marketing.

Pierwszej kolekcji można spodziewać się na sezon jesień 2017. Wszyscy są ciekawi tego, jak ułoży się współpraca między tak bardzo konceptualnym designerem a marką, która z minimalizmu uczyniła swój znak rozpoznawczy.

DIOR: MARIA GRAZIA CHIURI

Niecały miesiąc wcześniej Dior ogłosił współpracę z Marią Grazią Chiuri. Włoszka została nowym dyrektorem kreatywnym, zastępując Simonsa. To pierwsza kobieta w historii, która będzie kreować wizerunek tego domu mody z tradycjami. Pierwszą kolekcję Chiuri będzie można zobaczyć już we wrześniu. Rzymianka pracowała od 1999 roku dla Valentino, zaczynając od akcesoriów, a w 2007 roku będąc mianowaną razem z Pierpaolo Picciolim dyrektorami kreatywnymi.

BURBERRY: CHRISTOPHER BAILEY, MARCO GOBBETTI, JULIE BROWN

Jak już pisaliśmy, Christopher Bailey, kreatywny Burberry i od trzech lat CEO marki, ustąpił ze stanowiska dyrektorskiego na rzecz Marco Gobbettiego, który jeszcze do końca tego roku współpracuje z Céline (również jako CEO). W jego rękach pozostaną wciąż kwestie kreatywne.

To nie wszystkie zmiany w Burberry – do zespołu dołączy Julie Brown jako COO (Dyrektor Operacyjny) i CFO (Dyrektor Finansowy) – do jej obowiązków będzie należał nadzór m.in. nad finansami, inwestycjami, IT. Do 2017 roku Brown kontynuuje pracę w Smith and Nephew.

STUART WEITZMAN: WENDY KAHN

Również Wayne Kulkin żegna się ze stanowiskiem CEO Stuart Weitzman po 3 latach. Na jego miejsce wchodzi Wendy Kahn, która od 2008 roku piastuje stanowisko CEO amerykańskiego oddziału Valentino. Kulkin natomiast zajmie się konsultacjami.

ALEXA CHUNG: EDWIN BODSON

Alexa Chung zaprosiła do współpracy nad swoją nową marką Edwina Bodsona, mianując go Dyrektorem Zarządzającym. Pierwsza kolekcja pojawi się w sklepach w maju przyszłego roku. Bodson pracował wcześniej dla Heidera Ackermanna.

ROBERTO CAVALLI: GIAN GIACOMO FERRARIS

Gian Giacomo Ferraris został CEO Roberto Cavalli SpA. Wcześniej na tym samym stanowisku zarządzał Versace i Jil Sander Group.

Czekamy na więcej.

Udostępnij