MONITOR MAGAZINE: POLECAMY #4

Cotygodniowy cykl wyborów MONITOR MAGAZINE. Wszystko to, co w tej chwili nas zajmuje, co nas pociąga, czym chcielibyśmy się podzielić. To, co czytamy, czego słuchamy, czego pragniemy. W tym tygodniu polecamy…

LESS AND MORE: THE DESIGN ETHOS OF DIETER RAMS, Klaus Klemp i Keiko Ueki-Polet, wyd. Gestalten

Ramsa nie trzeba nikomu przedstawiać – to jeden z najbardziej wpływowych projektantów XX wieku, na którym wzorują się kolejne już pokolenia, m.in. team Apple’a.

Język projektowania, którym się posługuje jest czysty, minimalistyczny, bardzo konkretny i elegancki. Jego dziesięć przykazań designu do dziś jest respektowane, co pokazuje, że Rams był i nadal jest wizjonerem. Jego projekty zebrano w doskonałym (i świetnie zaprojektowanym!) albumie „Less and more: the Design Ethos of Dieter Rams”, który powinien znaleźć się na półce każdego wielbiciela wzornictwa. My już mamy swoje kopie!

LESS AND MORE – KUP TERAZ

mat. promo.

mat. promo.

TARTA LIMONCELLO, Lukullus

Niestety, nie jesteśmy odporni na słodycze. Szczególnie takie. Połączenie kwaskowatej cytryny z kremem i włoską bezą na kruchym cieście, do którego cukiernicy używają prawdziwego (!) masła z Grajewa to cieszący podniebienie majstersztyk. Gdyby nie ilość kalorii, jedlibyśmy na śniadanie, obiad i kolację.

mat. promo. lukullus

mat. promo. lukullus

NEON DEMON, dystrybutor: Gutek Film

Lubimy kino – wielki ekran, wielkie emocje. Szczególnie, jeśli film jest bogaty i wysmakowany wizualnie, jak w wypadku „Neon Demon” Nicolasa Windinga Refna. Życie w Los Angeles nie jest tak cukierkowe, jak zdjęcia turystów na tle znaku Hollywood, szczególnie, jeśli chce się zostać częścią Fabryki Snów. Emocje gwarantowane.

Udostępnij