DRINK Z PRZYCZEPY

Nic więcej nie jest potrzebne. Koktajl-bar w srebrzonym camperze to wszystko, czego moglibyśmy sobie życzyć w letnie wieczory, ale nie tylko. Designerzy z grupy Apollo 70 zaprojektowali ekskluzywny i ruchomy bar z napojami godny XXI wieku.

 

Budki z napojami i jedzeniem od dawna zdominowały ulice dużych miast. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii świetnie działają food-trucki zaparkowane pod biurowcami. W Hiszpanii kultura przewoźnych restauracji kwitnie. W Polsce doczekaliśmy się nawet zlotów food-trucków.

Sukces filmu „Szef” w reżyserii Jona Favreau grającego zresztą tytułową rolę, który także w polskich kinach bił rekordy popularności, również opierał się na idei wolności w gastronomii, rzucenia wszystkiego, zakupienia zdezelowanej furgonety i zrobienia w niej baru. Każdy może tak postąpić, o ile ma talent do gotowania.

Nadszedł więc czas na całkiem nową odsłonę restauracji na kółkach, a konkretnie koktajl-baru – ekskluzywnego, warto dodać. Dajmy się przez chwilę ponieść wyobraźni: przyjęcie niespodzianka, z dala od cywilizacji. Tylko my i przyjaciele. I wyjątkowa przyczepa zaprojektowana przez kolektyw Apollo 70 – bar z drinkami, który można zamówić w dowolne miejsce. Dokąd? Wszystko zależy wyłącznie od naszej potrzeby.

mat. promo.

mat. promo.

 

Design opiera się na kultowej amerykańskiej architekturze googie popularnej w latach 50., 60.  ubiegłego stulecia, nawiązującej do futurystycznych przekazów. Srebrzona karoseria, neony – tak wygląda z zewnątrz nowoczesna przyczepa, której rzeczywiste korzenie sięgają lat 70. Wewnątrz kryje skarb – wyjątkowy koktajl-bar, w którym można kupić wybrane, kultowe koktajle, szampana, piwo, ale także gorącą czekoladę, a czasami hot-doga (w wyjątkowych przypadkach). Wszystko zależy od życzenia zamawiającego.

mat. promo.

mat. promo.

 

Pomysł i realizacja powstały w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Z bazy, w której stacjonuje, bar może dojechać w umówione miejsce w każdym zakątku kraju (zdarzają się nawet zamówienia m.in. z Hiszpanii – a dla pomysłodawców nie ma rzeczy niemożliwych). Uwagę zwraca się przede wszystkim na staranne wykończenie i gadżety – fantazyjne oświetlenie, doskonały system dźwiękowy. Wraz z wynajęciem Airstream, otrzymuje się usługi wykwalifikowanych barmanów. Jeśli ktoś ma swoją ekipę – nie ma problemu.

Co więcej – oprócz atrakcji wizualnych, projektanci Apollo 70 zadbali również o ekologię.

Świetny design, dobry pomysł. Zaskoczyło. Teraz bar na kółkach trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

mat. promo.

mat. promo.

Udostępnij