PREMIERA L’OFFICIEL POLSKA W PAŹDZIERNIKU

Pierwszy numer najstarszego w Europie magazynu o modzie i stylu L’OFFICIEL ukaże się w Polsce w październiku. Redaktor naczelną została Ewelina Kustra.

 

Wydawnictwo Kustra Group na jesień zaplanowało wprowadzenie  polskiej edycji tytułu. Magazyn jest wydawany we Francji od 1921 roku. Pierwsze wydanie polskiej edycji ukaże się dokładnie w czasie, gdy francuska będzie świętować 95. urodziny.

L’OFFICIEL to globalna marka i najstarszy oraz najbardziej prestiżowy europejski tytuł o modzie, co miało kluczowy wpływ na decyzję Kustra Group o wprowadzeniu magazynu na polski rynek. Co go wyróżnia na arenie międzynarodowej? L’OFFICIEL  jest tytułem osobnym nie tylko w warstwie wizualnej: odcina się od rynkowych propozycji minimalistycznym, eleganckim layoutem. Dodatkowo od momentu powstania jest synonimem europejskiego szyku: łączy tradycję luksusu i nowoczesny sznyt. Ale to nie tylko magazyn. L’OFFICIEL  POLSKA  będzie również platformą, która stawia na analizę rynku mody i urody, prezentując marki i produkty nie tylko w kontekście zakupowym, tak typowym dla tytułów obecnych na rynku, ale  w otoczeniu sztuki i w mocnym kontekście kulturowym. 

Nie planujemy tworzenia kolejnego magazynu przeznaczonego wyłącznie dla warszawskiej branży modowej. Stawiamy na osobowości, a nie tymczasowe trendy – wyjaśnia Sebastian Kustra, wydawca i dyrektor kreatywny polskiej edycji L’OFFICIEL.

Na świecie ukazują się już 33 edycje magazynu, m.in., oprócz najważniejszych: francuskiej, włoskiej i holenderskiej także rosyjska, ukraińska czy niemiecka. L’OFFICIEL  to najważniejszy magazyn w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Największą jak dotąd niespodzianką dotyczącą polskiej edycji legendarnego francuskiego tytułu jest fakt, że do Polski nie wprowadza go ani międzynarodowe wydawnictwo ani wielki koncern, tylko Kustra Group – wydawnictwo, do którego najlepiej pasuje przymiotnik: butikowe, którego właścicielami są rodzeństwo Sebastian i Ewelina Kustra. Kustra Group od 4 lat wydaje autorski, opiniotwórczy kwartalnik MONITOR MAGAZINE poświęcony biznesowi, kulturze i wzornictwu.

1

Warto wspomnieć, że L’OFFICIEL  jest nie tylko najstarszym tej rangi magazynem w Europie, ale i jedynym pismem o takim statusie na świecie wydawanym przez firmę rodzinną, nie wchłoniętym przez korporację.

 – My również jesteśmy firmą rodzinną. Na rozmowy dotyczące wprowadzenia tytułu na polski rynek byliśmy w Paryżu zapraszani nie do sal konferencyjnych, tylko na rodzinne obiady, na których przestawiliśmy zarządowi biznesplan na pierwsze 10 lat rozwoju L’OFFICIEL POLSKA, który pokazuje bardzo osobiste podejście i jest gwarancją tego, że na polskim rynku ich tytuł będziemy traktować jak nasz własny – wyjaśnia Sebastian Kustra.

Redaktor naczelną L’OFFICIEL POLSKA będzie Ewelina Kustra, która od niemal 15 lat specjalizowała się w wywiadach z przedstawicielami świata kultury i show-biznesu na łamach najważniejszych tytułów prasowych w kraju. Namówiła na jedyny wywiad dla Polski guru reklamy George’a Loisa, rozmawiała z Jane Fondą, Davidem Lynchem, Stevenem Kleinem, Mario Testino czy Isabelle Huppert. 

new1

Przed premierą L’OFFICIEL POLSKA wystartuje strona magazynu lofficiel.pl. Natomiast w serwisach społecznościowych (Facebook oraz Instagram jako L’Officiel Poland) można już śledzić aktualności z życia redakcji.

 – Chcę tworzyć magazyn dla świadomych kobiet, które nie potrzebują poradnikowych treści i pop psychologii. Dla kobiet szukających w prasie modowej czegoś innego niż tylko kolorystycznie dobrane zestawy czy treści przeklejone z internetu. To z myślą o nich powstaje polska edycja L’OFFICIEL – mówi Ewelina Kustra, redaktor naczelna.

KUSTRA GROUP zostało założone w 2011 roku przez Sebastiana Kustra, wydawcę, dziennikarza i przedsiębiorcę. W portfolio firmy znajduje się biznesowo-lifestylowy MONITOR MAGAZINE, modowy L’OFFICIEL POLSKA, warszawski concept store SHE/S A RIOT z wyjątkową selekcją książek, magazynów, niszowych perfum i akcesoriów, marka świec zapachowych ITTAR oraz POLSKA Taste – pierwszy międzynarodowy projekt promujący Polskę na światowej scenie gastronomicznej.

new2

Udostępnij