MONITOR MAGAZINE: POLECAMY #6

Cykl wyborów MONITOR MAGAZINE. Wszystko to, co w tej chwili nas zajmuje, co nas pociąga, czym chcielibyśmy się podzielić. To, co czytamy, czego słuchamy, czego pragniemy. W tym tygodniu polecamy…

 

BIAŁY T-SHIRT

Klasyka. W szafie każdego mężczyzny i każdej kobiety biały T-shirt to baza. Noszony do marynarki będzie elegancki, do skórzanej kurtki nada stylizacji nonszalancji, sam – to minimalizm w lubianym stylu skandynawskim. Białe koszulki, bez ozdobników, nigdy nie wychodzą z mody, a to z prostego powodu – są jednym z jej głównych składników.

Nie ma najlepszej marki oferującej ten bazowy produkt, należy za to pamiętać o jednym – musi być wyprodukowany z dobrej jakości bawełny. Must-have.

mat. promo. banana republic

mat. promo. banana republic

 

KAPELUSZ BORSALINO

Włoska marka Borsalino i fedora (kapelusz z rondem z wklęsłą fałdą wzdłuż główki) to właściwie synonimy. Założona w 1857 roku firma produkuje kapelusze w Alessandrii, w regionie Piemont. Borsalino nosili (i noszą) najwięksi amanci kina i artyści, a fedory są bardzo popularne m.in. wśród Ortodoksyjnych Żydów. My wybieramy kapelusz Icaro, pochodzący z najbardziej ekskluzywnej i klasycznej linii marki, co oznacza długie m.in. godziny pracy nad odpowiednimi kolorami. Robione są ręcznie, na miarę. Najwyższa jakość jest wpisana w DNA Borsalino, a więc jeśli ktoś ma ochotę zainwestować w dobry kapelusz, włoska marka będzie najlepszym wyborem.

mat. pormo. borsalino

mat. promo. borsalino

 

CRISTINA DE STEFANO, „Oriana Fallaci. Portret kobiety”. Wydawnictwo Sonia Draga

Jedna z najważniejszych dziennikarek XX wieku. Jej niezwykła odwaga, charakter i talent zachwycały czytelników i przerażały jej rozmówców. Dawała sobie radę w każdych warunkach, a jak wiadomo, wywiady, o które walczyła, nie odbywały się zazwyczaj na wygodnej kanapie w przytulnym apartamentowcu. Fallaci znana była również z idealnego przygotowania do rozmów – nie pozwalała, żeby cokolwiek, kiedykolwiek ją zaskoczyło. Tym bardziej warto przeczytać książkę Cristiny de Stefano, która odkrywa w biografii nieznane dotąd informacje, dzięki dotarciu do niepublikowanych dokumentów, a także wielogodzinnym rozmowom z jej bliskimi. Wspaniały portret wspaniałej kobiety.

BIOGRAFIA ORIANY FALLACI – KUP TERAZ

Biografie Oriana Fallaci. Portret kobiety

Udostępnij