LAFAYETTE ONLINE

Słynna paryska grupa Galeries Lafayette wchłonęła wirtualną platformę sprzedażową BazarChic, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność online.

 

Zarząd Galeries Lafayette kupił właśnie platformę BazarChic (łącznie z BazarChic Voyages i NGR) od założycielek Liberty Verny i Nathalie Gillier w całości oraz większość akcji firmy (reszta akcji przejdzie do grupy w okresie najbliższych kilku lat). To już drugi startup powiązany z e-commerce, który w tym roku dołączył do Galeries Lafayette.

Celem ostatnich zakupów tej ekskluzywnej i świetnie rozpoznawalnej na świecie marki jest zwiększenie obecności w sieci. Na stołku dyrektora BazarChic pozostaje Verny, która Business of Fashion udzieliła wypowiedzi na temat fuzji, zaznaczając, że „integracja grupy Galeries Lafayette z BazarChic i MyTravelChic to kolejny, strategiczny krok. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie w zakresie działań cyfrowych, wsparte przez potężny, globalny zasięg Galeries Lafayette pozwoli BazarChic osiągnąć wzrosty na tym dynamicznym rynku”.

BazarChic do tej pory wyjątkowo wysoką sprzedaż notował na urządzeniach mobilnych: była to niemal połowa zakupów, jakie klienci robili na tej modowej platformie, która zrzesza prawie 6,5 miliona członków na całym świecie. Sukces nie powinien dziwić, BazarChic to platforma skupiająca wyjątkowe przedmioty luksusowe, a wśród marek, które oferuje znajdują się m.in. Rolex, Cartier, Chanel, Patek Philippe, Jaeger-Lecoultre, Van Cleef and Arples. Startup utrzymuje stosunki z 800 markami, a klientom oferuje najlepszą z możliwych cen za towar. To przekonało do butiku internetowego kolejne klientki.

I to właśnie BazarChic i jego infrastruktura będzie podstawą kolejnego kanału, którym Galeries Lafayette będzie komunikował się ze swoimi klientami.

Dyrektor zarządu Galeries Lafayette, Philippe Houzé przyznaje, że jego firma skupia się teraz głównie na działaniach online. Dlatego zdecydowali się na wsparcie rozwoju największego gracza e-commerce na francuskim rynku.

Wcześniej, w czerwcu Galeries Lafayette zakupił InstantLuxe.com – platformę sprzedającą luksusową odzież używaną.

Udostępnij