MONITOR MAGAZINE: POLECAMY #7

Cykl wyborów MONITOR MAGAZINE. Wszystko to, co w tej chwili nas zajmuje, co nas pociąga, czym chcielibyśmy się podzielić. To, co czytamy, czego słuchamy, czego pragniemy. W tym tygodniu polecamy…

THE HAPPY READER

Ten wyjątkowy magazyn polecaliśmy już kilkukrotnie, ale każdy kolejny numer przyprawia nas o ból głowy. Rzadko bowiem bywa tak, żeby nakład magazynu sprzedawał się w ciągu kilku dni. Co więcej – mowa o magazynie skupionym wyłącznie na literaturze, którego pierwsza część, kilkadziesiąt stron poświęconych jest wywiadowi z fanatykiem książek (ale niekoniecznie pisarzom), a druga to przedruk części z klasycznych powieści wydawnictwa Penguin. Na okładce najnowszego wydania, a co za tym idzie bohaterem wywiadu, jest jeden z najważniejszych ludzi sztuki i kuratorów na świecie, dyrektor Serpentine Galleries w Londynie, Hans Ulrich Obrist. W „The Happy Reader” mówi m.in. o miłości do średniowiecznych ksiąg i opowiastek. Na deser kilka interesujących informacji od Willa Selfa czy Michaela Cunninghama.

happyr

LABORATORIO OLFATTIVO

Nie ma nic przyjemniejszego niż cudowny zapach spowijający wnętrze. Nie może drażnić, musi się zgrać z wystrojem i nastrojem. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi włoska firma Laboratorio Olfattivo. Proponuje zapachy proste, ale z wyczuwalnie określoną strukturą, pozostawiające dobre wspomnienie, relaksujące lub wręcz przeciwnie, dodające energii, jak w przypadku zapachu Giardino d’inverno, który jest naszym redakcyjnym hitem. Do tego minimalistyczny design flakonów… I jesteśmy w domu. Dosłownie i w przenośni.

Zapachy do wnętrza dostępne są w Polsce w butiku SHE/S A RIOT

giardino-dinverno-1-350x493

NOŻYCZKI PHI, Hay

Hay to fantastyczne przedmioty do domu. Wśród są nożyczki Phi, które charakteryzują się wyjątkową elegancją. Smukłe, doskonale leżą w dłoniach nie męcząc ich. Ostrza tną papier (ale też wstążki i inne produkty) precyzyjnie i z łatwością. Poza tym zdobią biurko. Duńscy projektanci z HAY wiedzą, co jest najlepsze w naszym codziennym życiu.

phi-scissors-s-w480-h480-wm

Udostępnij