MONITOR MAGAZINE: POLECAMY #8

Cykl wyborów MONITOR MAGAZINE. Wszystko to, co w tej chwili nas zajmuje, co nas pociąga, czym chcielibyśmy się podzielić. To, co czytamy, czego słuchamy, czego pragniemy. W tym tygodniu polecamy…

GUIDE FOR BETTER BUSINESS, Monocle

Limitowana edycja słynnych przewodników po dobrym życiu, dobrym biznesie, przytulnych domach. Albo najnowszy „How to make a nation”. Monocle Guide to Good Business to drogowskaz: jak zostać liderem, czy opłaca się inwestycja start-upy? A do tego wielka dawka inspiracji dzięki firmom, które odniosły sukces. Ta książka uczy, przekazuje wiedzę praktyczną, przedstawia ludzi, którzy już coś zdobyli, coś zrobili. Często zaczynając od niewielkich środków. Guide to Good Business to również referencja do tego, jak robić w życiu rzecz, którą się kocha. My wybieramy to jako jedną z naszych podstawowych lektur, do której wracamy bardzo często.

Wszystkie przewodniki dostępne są w butiku SHE/S A RIOT.

mykl4973forrogerio-5404a4a50a345

DIOR BY AVEDON, Wydawnictwo Rizzoli

Richard Avedon i Christian Dior. Dwóch geniuszy. W efekcie powstał monumentalny album, który jest ważną częścią historii mody. Fotografie obejmują okres od lat 40. do 70., a wśród nich znajdują się nigdy niepublikowane zdjęcia, prawdziwe perełki. Avedon zmienił postrzeganie fotografii mody. Szczególnie ważny jest okres jego pracy z domem mody Dior. W albumie wydanym przez Rizzoli wydrukowano 150 fotografii, których bohaterkami są nie tylko modelki, ale również Marlena Dietrich, Suzy Parker, Carmen Dell’Orefice, Angelica Huston czy Barbra Streisand.

Genialna rzecz dla wszystkich zainteresowanych modą.

Album dostępny jest w butiku SHE/S A RIOT.

dior-by-avedon

DZIADEK DO ORZECHÓW „STRONGMAN”, Marcel Wanders dla Alessi

Marcel Wanders to jeden z najważniejszych współczesnych designerów. Znany jest dobrze ze swoich mocno rzeźbiarskich projektów. Jego najnowsze pomysły zostały zrealizowane przez włoską markę Alessi. Kolekcja złożona z 29 elementów inspirowana jest cyrkiem i teatrem, a jej elementy będą pasowały do każdej kuchni. Silne wzory, fantastyczne figurki – taka sztuka użytkowa zwraca na siebie uwagę. Dodatkowo kolekcję uzupełniają ornamentowane przedmioty Officina Alessi, których jest pięć i dostępne są w limitowanej ofercie. To prawdziwy spektakl. Strongman jest częścią Officina Alessi i właśnie ten dziadek do orzechów – siłacz, uważamy za must have.

zrzut-ekranu-2016-09-18-godz

Udostępnij