ANONIMOWE OPOWIEŚCI NA TED

TED to źródło nieskończonych inspiracji. Motywujące 10-minutowe historie, interesujące opowieści, to wszystko gromadzi na rozległych salach i przed ekranami komputerów miliony osób. Dotychczas mówili specjaliści. Teraz czas na osoby anonimowe dzięki platformie „Sincerely, X”.

 

Nowe serie audio TED – platforma „Sincerely, X” to nowe dziecko marki. Dzięki niej, wszyscy ci, którzy anonimowo przed ekranami oglądali do tej pory interesujące ich wystąpienia, będą mogli sami się wypowiedzieć. Nierzadko przecież to, co mają do powiedzenia osoby, które z celebryctwem nie mają nic wspólnego, jest tak samo, a często nawet bardziej interesujące od transmitowanych w sieci wystąpień. Zauważyli to również twórcy TED-a. I postanowili dać tej idei szansę. 

Bywa, że w życiu doświadczymy wydarzenia, które zostawia w nas ślad, uczy nas ważnej lekcji. Opowiedzieć o tym komuś? Pojawia się bariera, kiedy w historię zaangażowane jest środowisko pracy, dzieci, rodzina. Wyciągamy na wierzch naszą intymność. Producenci TED-a June Cohen i Deron Triff szukają właśnie takich opowieści i umożliwiają ich rozejście się w świat dzięki tzw. audio show, w którym to głos przemawiającego, a nie jego aparycja, ma największe znaczenie. Cohen przyznaje, że to, czego szuka, to przede wszystkim osobiste lekcje, nauki, wewnętrzny wzrost, mocne historie, które formują ludzi, sprawiają, że stają się tym, kim są. Tłumaczy: „wyobraź sobie matkę, która przeszła kilka depresji poporodowych. Ma swoją opowieść, ma pomysł, który z pewnością pomoże innym osobom, ale nie chciałaby, aby jej dziecko kiedykolwiek o tym usłyszało z jej ust. Jak przekazać tę ideę światu?”. Opowieści te będą pojawiać się w publikacjach radiowych. Od kwietnia, gdy informacja pojawiła się na oficjalnej stronie TED, na platformę „Sincerely, X” wpłynęły setki zgłoszeń – najczęściej od kobiet. Co ciekawe, producenci zaczęli współpracę z różnymi organizacjami społecznymi, w tym zajmującymi się chorobami układu nerwowego, chorobami psychicznymi. Jednak oprócz takich historii, znajdą się również przemówienia biznesmenów czy lekarzy, którzy popełniali błędy i potrafią się do nich przyznać, składając publiczny rachunek sumienia.

Głos nie będzie moderowany przez robota, jednak TED pracuje nad funkcjami, które pozwolą nie rozpoznawać go. Każdy z uczestników projektu, dzielących się swoją historią, będzie pracował z coachem, aby jego wypowiedzi były jak najbardziej płynne i zrozumiałe.

„Sincerely, X” ma zadebiutować pod koniec tego roku, na urządzeniach mobilnych i falach radiowych.

Udostępnij