NAJWYŻSZY BUDYNEK W EUROPIE ZACHODNIEJ

Mimo Brexitu i wielu związanych z nim kontrowersji, a także pracy administracyjnej, która jest jego efektem – w tym zmian umów międzynarodowych, Londynowi idzie całkiem dobrze. W stolicy Wielkiej Brytanii powstaje Spire London, reklamowany jako najwyższy apartamentowiec mieszkalny w całej Zachodniej Europie. Inwestorem jest chiński deweloper.

 

Trzeci największy chiński deweloper Greenland Group i londyńskie studio projektowe HOK rozpoczęli prace nad projektem Spire London. Był 2013 rok, jeszcze nikt nie spodziewał się tego, że Wielka Brytania zdecyduje się wyjść z Unii Europejskiej. Sytuacja na rynkach była stabilna, choć od jakiegoś czasu mówiło się o osłabieniu rynku budowlanego i nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Do wylania fundamentów doszło w momencie, gdy przeprowadzono referendum, a rynek zadrżał w posadach. Nie zląkł się za to Wenhao Qian, dyrektor zarządzający Greenland Group, który w lakonicznym komunikacie poinformował, że ma świadomość turbulencji na rynku, które mogą pojawić się również w przyszłości, jednak wierzy w charakter kosmopolitycznego Londynu, centrum światowego handlu.

mat. promo. spire london

mat. promo. spire london

 

Trudno obawiać się o słuszność decyzji, jeśli inwestycja zagarnęła teren w pobliżu londyńskiego centrum finansowego, nad Tamizą – co daje spektakularne widoki z wewnątrz. Nic w okolicy nie będzie się równało z 67-piętrowym mieszkalnym budynkiem Greenland Group – inwestycji, która ma pochłonąć 800 milionów funtów. Wyższego wieżowca wybudować się nie dało, bo szczyt budynku zagroziłby samolotom podchodzącym do lądowania na London City Airport.

mat. promo. spire london

mat. promo. spire london

 

Projekt powinien spełnić oczekiwania tych, którzy mają ochotę zainwestować w nieruchomości w Londynie. Jest uatrakcyjniony piętrem rekreacyjnym z ogromnym basenem, które zajmuje całe 35 piętro. Więcej, każde piętro i każdy apartament (w projekcie jest ich w sumie 861) to spektakularna panorama Londynu, wysokie sufity, technologiczne nowinki montowane na życzenie, a także klimatyzowane spiżarnie, aby zapasy jedzenia mogły przetrwać dłużej w niskiej temperaturze.

mat. promo. spire london

mat. promo. spire london

 

Z raportów wynika, że w stolicy Wielkiej Brytanii wciąż brakuje nowych inwestycji związanych z nieruchomościami. Kontynuacja Spire London jest więc jak najbardziej zasadna. Na luksusowe rezydencje wciąż notuje się popyt, mimo Brexitu. Inwestorzy powinni liczyć jednak bardziej na kupców międzynarodowych niż samych Brytyjczyków. Na szczęście 50% kupujących posiadłości w Londynie to goście z zagranicy. Canary Wharf – dzielnica, w której powstaje budowla, jest notowana jako jedna z najlepszych okolic pod budowle mieszkaniowe na świecie.

mat. promo. spire london

mat. promo. spire london

 

Specjaliści twierdzą, że Spire London zachęci szczególnie tych, którzy związani są z centrum finansowym i ekonomią. Londyn mimo wszystko jest bardziej stabilny niż inne rynki światowe.

Dziś nie liczy się już ilość posiadanych metrów kwadratowych. Liczy się wygoda.

Spire London ma zostać ukończony w 2020 roku.

mat. promo. spire london

mat. promo. spire london

Udostępnij