BMW DRIVES CULTURE – BMW JAZZ CLUB

BMW Jazz Club to elitarny cykl oparty na muzyce jazzowej i smooth jazzowej, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Polsce. Program każdego z koncertów w ramach cyklu jest kwintesencją artystycznej otwartości, przenikania kultur i łączenia wielu muzycznych wątków. Każdej edycji patronuje inna jazzowa osobistość, a wśród nich do tej pory znaleźli się m.in. Michał Urbaniak, Terri Lyne Carrington, Dianne Reeves, Tomasz Stańko czy Branford Marsalis.

 

Już 20 listopada, na jubileuszowym koncercie BMW Jazz Club w Teatrze Wielkim w Warszawie, wystąpi Ive Mendes. Artystce towarzyszyć będzie zespół oraz kwartet smyczkowy. Jej wizyta w Polsce zbiegnie się z premierą nowej płyty, która ukaże się na rynku 18 listopada. „Bossa Romantica” to kolekcja utworów w stylu bossa nova będących hołdem złożonym Joao Gilberto i jego żonie Astrud, wykonawcom najsłynniejszej bossa novy na świecie – „Dziewczyny z Ipanemy”. Ive Mendes to Brazylijka o portugalsko-hiszpańsko-francusko-indiańskich korzeniach. Sławę zdobyła m.in. takimi przebojami, jak „If You Leave Me Now”, „Natural High” czy „What You Love To Do”.

– BMW JAZZ CLUB jest elementem zaangażowania naszej marki we wspieranie kultury pod hasłem „BMW Drives Culture”. Wiemy, że cykl jest w Polsce uznanym wydarzeniem muzycznym gwarantującym wysoki poziom artystyczny. W tym roku obchodzimy setną rocznicę istnienia naszej firmy i postanowiliśmy zaprosić artystkę, która jest popularna nie tylko wśród fanów jazzu, ale także szerszej publiczności. Jestem przekonana, że jubileuszowa edycja koncertu będzie wyjątkowa – powiedziała nam Małgorzata Cecherz-Kowalska, dyrektor marketingu BMW.

Będzie to jedyny występ gwiazdy w Polsce. Tegoroczna edycja serii koncertów odbywa się z okazji 100-lecia BMW Group.

Oprócz atrakcji muzycznych, BMW w ramach projektu BMW Drives Culture” powstał film „Droga do mistrzostwa”, w którym po raz pierwszy wspólnie na ekranie, spotkali się cenieni przedstawiciele polskiej kultury: Kora, Agnieszka Holland, Rafał Olbiński, Tomasz Stańko i Janusz Gajos. W produkcji mówią o życiowych wyborach, o doświadczeniach, które kształtowały ich jako artystów. Reżyser Bartosz Konopka, reżyser obrazu, inspirował się Josephem Campbellem, przez lata analizującym mity i wyodrębniającym łączącą je cechę wspólną, którą jest bohater. Podróż bohatera stała się bazą scenariusza. W ramach projektu powstał też album z fotografiami Jacka Poremby opatrzonymi inspirującymi wypowiedziami bohaterów filmu.

Marka BMW wspiera kulturę już od ponad 40 lat, a współpracowała dotąd m.in. z Andym Warholem, Royem Lichtensteinem, Jenny Holzer czy Jeffem Koonsem.

bmw-plakat

Udostępnij